Z całego serca zachęcamy wszystkich do wsparcia i przekazania 1,5% podatku dla podopiecznej naszego przedszkola- Neli Kolasińskiej
W związku z planowanymi zmianami w treściach programowych z doradztwa zawodowego, Ośrodek Rozwoju Edukacji prowadzi konsultacje społecznego w tym zakresie. Celem tego działania jest zmodyfikowanie obecnego programu doradztwa, uwzględniając w szczególności konieczność rozwijania kompetencji przekrojowych. Badaniami objęci zostaną uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele i doradcy zawodowi. Wszystkie ankieta będą aktywne do 15 marca 2025 roku.
Link do ankiety dla doradców zawodowych
Link do ankiety dla rodziców/opiekunów prawnych
Link do ankiety dla uczniów
Jeszcze kilka wspomnień z zabawy choinkowej
Nowy numer naszej gazetki szkolnej
Zebranie z rodzicami
11.02.2025r.(wtorek) – godz.16.00 zapraszamy na spotkanie z rodzicami. O godzinie 16.00 odbędzie się ogólne spotkanie na dużej sali gimnastycznej, następnie zapraszamy na spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Gminne zawody w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców
Dnia 30.01.2025 r. w naszej szkole odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Gościliśmy uczniów i opiekunów ze Szkoły Podstawowej z Granic i Ratoszyna Drugiego. Wszyscy zawodnicy rozgrywali naprawdę trudne mecze. Reprezentacja dziewcząt w składzie: G. Gajowiak, A. Plak, A. Majchrowska i S. Sępkowska zajęły I miejsce, a A. Szykuła i L. Kania zajęły II miejsce. Reprezentacja chłopców po zaciętej walce zajęła I miejsce: M. Pawlikowski i Sz. Wójcik, II miejsce: I. Pomorski i B. Dłużniewski. czytaj dalej
Ratujemy i uczymy ratować
Uczniowie kl.II b przez kilka dni uczyli się, jak udzielać pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Wykonali wiele ćwiczeń, również na mini fantomach. Na koniec bardzo pomyślnie zdali egzamin i otrzymali dyplomy. Za trzy miesiące będą zajęcia przypominające. Pozdrawiamy i zachęcamy.
Wizyta w bibliotece
Kto bibliotekę odwiedzi z ranka, na tego czeka słodka niespodzianka.
Dzieci się uczą, książeczki czytają, a na zachętę cukierki dostają.![]()
![]()
![]()
W poniedziałek 27.01.2025 r., kto wypożyczył książkę otrzymał cuksa![]()
![]()
![]()
Dzień Babci i Dziadka
Wielkie serca naszych maluchów i ich cudowne występy z okazji Dnia Babci i Dziadka! Dzieci przygotowały dla swoich ukochanych dziadków niezapomniane chwile pełne wzruszeń, piosenek i tańców. Uśmiechy na twarzach naszych seniorów mówiły wszystko – to była prawdziwa magia miłości i radości! Dziękujemy, że mogliśmy razem świętować ten wyjątkowy dzień!
Zobacz zdjęcia
SIATKARSKI SUKCES!!!
Gminne zawody w mini piłce siatkowej
W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej w Ratoszynie Drugim odbyły się gminne zawody w mini piłce siatkowej „3” dziewcząt i chłopców. Po wyrównanej walce ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zdobyła II miejsce zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Każda drużyna, która wzięła udział w dzisiejszych zawodach otrzymała również nagrodę w postaci dyplomu oraz piłki do siatkówki. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Wójt Gminy Chodel Karolinę Rzedzicką.Jasełka 2024
Jasełka szkolne w wykonaniu klas drugich to pełne uroku przedstawienie, które łączy tradycję Bożego Narodzenia z dziecięcą radością. Uczniowie wcielają się w role Maryi, Józefa, aniołów i pasterzy, prezentując historię narodzin Jezusa w prosty, ale wzruszający sposób.
Zobacz zdjęcia
Wycieczka klas 8 do portu lotniczego w Świdniku
Wycieczka klas 8 do portu lotniczego w Świdniku w ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel” w dniu 13.12.2024 r. Uczniowie mieli możliwość poznania pracy na lotnisku w różnych zawodach. Zobacz zdjęcia
„Opowieść wigilijna” Karola Dickensa
Przedstawienie zimowo-świąteczne
Mikołajki
Mikołajki to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, zarówno w przedszkolach, jak i w szkołach. Dzieci z niecierpliwością czekają na tego wyjątkowego gościa, który przynosi im radość, prezenty i niezapomniane chwile. Uczniowie naszej szkoły otrzymali dziś wspaniałe podarunki od swoich rówieśników, a także od Mikołaja. Był to dzień pełen przepełniony magią! Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj odwiedzi nas ponownie za rok! ![]()
![]()
Świąteczny wyjazd klas I
Dzieci cały rok czekają na spotkanie z Mikołajem. W tym roku 4 grudnia uczniowie klas pierwszych odwiedzili Chatkę Mikołaja i uczestniczyli w mikołajkowych warsztatach. Robili pierniczki, ozdabiali je, a potem tworzyli stroik świąteczny. Były też zabawy z Mikołajem, wspólne zdjęcia, pląsy, zawody, a na koniec pierwszaki zaprezentowały mikołajkowy taniec i zaśpiewały piosenki. Po spotkaniu z Mikołajem był czas na kino i świąteczny film. Ten dzień był pełen integracyjnych zabaw i pozytywnych wrażeń.










































