Image Slide 3
Fascynujące oświadczenia i warsztaty od najmłodszych klas
Image Slide 3
Organizujemy niezapomniane podróże
Image Slide 3
Uczymy patriotyzmu dzieci i młodzież
Image Slide 3
Ślubujemy
Slide 1

W naszej szkole działa pakiet Google Workspace dla Szkół i Uczelni. G Suite to narzędzia firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Pakiet ten zawiera m.in. usługi:

Uczymy się zdalnie
Image Slide 3

"Mądrością dziecka jest ufność, że jest w dobrych. opiekuńczych rękach"

Nasz patron ks.Jan Twardowski

Image Slide 3
Rozwijamy muzycznie naszych uczniów
Image Slide 3
Odwiedź naszą urokliwą okolicę Chodla
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Oto krótki wpis na naszego bloga o zdrowym odżywianiu

Witajcie!

Uczniowie klasy 7A szkoły podstawowej im.ks. Jana Twardowskiego w Chodlu przygotowali kilka powodów dlaczego warto zdrowo się odżywiać.

Zdrowy tryb życia daje nam wiele korzyści w tym poprawiają samopoczucie, zwiększają komfort i lepszy stan organizmu.Na czym polega zdrowy tryb życia? Zapewne spytacie.

Zdrowy tryb życia to przede wszystkim częste spożywanie warzyw i owoców, wybieranie tłuszczów pochodzenia roślinnego zamiast tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, ograniczenie spożycia soli, niepalenie tytoniu, a także aktywność fizyczna.

Powiemy wam tutaj dokładnie na czym zdrowy tryb życia i jak aktywnie spędzać czas. Zdrowy tryb życia ma wiele określeń. Zaliczamy do niego przede wszystkim zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, unikanie używek, opanowanie stresu, wypoczynek, zdrowie psychiczne, czas dla siebie, zdrowy sen, w razie potrzeby suplementacja witaminami.. Wystarczy codziennie dbać o odpowiednią dietę,odstawić używki, znaleźć czas na sen i odpoczynek, nauczyć się radzić ze stresem i regularnie wykonywać badania profilaktyczne. Należy pamiętać także o higienie osobistej i dobrych relacjach międzyludzkich ponieważ to wpływa bardzo dobrze na nasze lepsze samopoczucie. Dzięki temu jest nam lżej i stajemy się bardziej zadowoleni. Prowadzenie zdrowego stylu życia jest niezbędnym elementem życia dla każdego człowieka. Wpływa to korzystnie na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Jeśli prowadzisz nieodpowiedni tryb życia i nie chcesz zdrowo się odżywiać pamiętaj że będą konsekwencje. Niedobór aktywności fizycznej prowadzi do szeregu schorzeń, takich jak otyłość, choroby układu sercowonaczyniowego, choroby układu kostno-szkieletowego, zaparcia, hemoroidy, jak również wpływa na ogólne pogorszenie witalności organizmu, osłabienie i apatię.

            Oto zasady zdrowego odżywiania:

  1. Spożywać posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).
  2. Spożywać warzywa i owoce jak najczęściej, około połowy tego, co się je. Należy spożywać je w proporcji ¾ warzyw na ¼ owoców.
  3. Spożywać produkty zbożowe, szczególnie pełnoziarniste. 
  4. Codziennie wypijać przynajmniej dwie duże szklanki mleka, jogurtu lub kefiru, co częściowo można zastąpić serem.
  5. Ograniczyć spożycie mięsa (zwłaszcza czerwonego i przetworzonych produktów.

 

Złe odżywianie może doprowadzić do różnych nieprzyjemnych chorób jak Biegunka.

 

Aby być  zdrowszym należy uprawiać sporty , a w czasie przerwy należy wykonywać lekkie ćwiczenia a nie siedzieć i nic nie robić.

Jeżeli przestaniecie być aktywni fizycznie i będziecie grać jedynie w gry to na dobre wam to nie wyjdzie, jedynie ujdzie wam na zdrowiu.

          Jeżeli chcecie grać ze znajomymi to nie online tylko na boisku albo na podwórku.

Siedzenie przy biurku powoduje różne choroby w tym skoliozę, a granie na laptopie uzależnienie podobne do używek (na doświadczeniach badaczy).

Ważne jest tagże spanie… bo jak mówią: wyspane dziecko to zdrowe dziecko.

Zasady zdrowego snu:

  • Kładź się do łóżka o regularnych godzinach, 
  • Nigdy nie chodź spać głodnym,
  • Unikaj produktów z kofeiną,
  • Zaplanuj godzinę ‘wyciszenia’ przed snem.

Wracając do laptopów, kiedy pisałem o laptopach przeprowadziłem sondę i okazało się ze większość osób jest za tym aby więcej osób czytało książki a nie siedzieć na laptopie.

Bardzo dobrze na zdrowie wychodzi śmianie się.

 

Dziękujemy za uwagę 

                            Uczniowie klasy 7A.

dziennik elektroniczny Vulcan

Facebook Fanpage

youtube

Laboratoria Przyszłości

Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

Godło Polski

Programowanie w Scratch