Image Slide 3
Fascynujące oświadczenia i warsztaty od najmłodszych klas
Image Slide 3
Uczymy patriotyzmu dzieci i młodzież
Image Slide 3
Ślubujemy
Slide 1

W naszej szkole działa pakiet Google Workspace dla Szkół i Uczelni. G Suite to narzędzia firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Pakiet ten zawiera m.in. usługi:

Uczymy się zdalnie
Image Slide 3

"Mądrością dziecka jest ufność, że jest w dobrych. opiekuńczych rękach"

Nasz patron ks.Jan Twardowski

Image Slide 3
Rozwijamy muzycznie naszych uczniów
Image Slide 3
Odwiedź naszą urokliwą okolicę Chodla
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Spotkanie z myśliwym

Dnia 26 kwietnia 2023 roku. Uczniowie klasy 2a i b uczestniczyli w spotkaniu z myśliwym Panem Marcinem Chodyrą – tatą Piotrusia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w interesujący sposób jaką rolę we właściwym funkcjonowaniu lasu pełni myśliwy. Między innymi,że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimy. Pan Marcin opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nich zwierzęta. Podkreśl, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia). Przedstawił wiele ciekawostek o leśnych zwierzętach. Korzystając z myśliwskich akcesoriów zaprezentował odgłosy zwierzyny łownej, między innymi saren. Następnie Pan Marcin zaprezentował nam swoje pozostałe akcesoria łowieckie – które wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Wśród nich znalazły się trofea myśliwskie takie jak: poroże jelenia, skóra lisa i borsuka. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań myśliwemu. Dziękujemy Panu Marcinowi za bardzo ciekawe spotkanie, za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, które pozwoliły naszym uczniom poznanie pracy myśliwego. Zobacz więcej zdjęć na naszym Fanpage’u

dziennik elektroniczny Vulcan

Facebook Fanpage

youtube

Laboratoria Przyszłości

Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

Godło Polski

Programowanie w Scratch