Image Slide 3
Uczymy patriotyzmu dzieci i młodzież
Image Slide 3
Ślubujemy
Slide 1

W naszej szkole działa pakiet Google Workspace dla Szkół i Uczelni. G Suite to narzędzia firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Pakiet ten zawiera m.in. usługi:

Uczymy się zdalnie
Image Slide 3

"Mądrością dziecka jest ufność, że jest w dobrych. opiekuńczych rękach"

Nasz patron ks.Jan Twardowski

Image Slide 3
Rozwijamy muzycznie naszych uczniów
Image Slide 3
Odwiedź naszą urokliwą okolicę Chodla
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Spotkanie z myśliwym

Dnia 26 kwietnia 2023 roku. Uczniowie klasy 2a i b uczestniczyli w spotkaniu z myśliwym Panem Marcinem Chodyrą – tatą Piotrusia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w interesujący sposób jaką rolę we właściwym funkcjonowaniu lasu pełni myśliwy. Między innymi,że głównym zadaniem myśliwych jest dbanie o zwierzęta, zwłaszcza w okresie zimy. Pan Marcin opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nich zwierzęta. Podkreśl, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia). Przedstawił wiele ciekawostek o leśnych zwierzętach. Korzystając z myśliwskich akcesoriów zaprezentował odgłosy zwierzyny łownej, między innymi saren. Następnie Pan Marcin zaprezentował nam swoje pozostałe akcesoria łowieckie – które wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Wśród nich znalazły się trofea myśliwskie takie jak: poroże jelenia, skóra lisa i borsuka. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań myśliwemu. Dziękujemy Panu Marcinowi za bardzo ciekawe spotkanie, za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, które pozwoliły naszym uczniom poznanie pracy myśliwego. Zobacz więcej zdjęć na naszym Fanpage’u