Uczymy patriotyzmu dzieci i młodzież
Ślubujemy

W naszej szkole działa pakiet Google Workspace dla Szkół i Uczelni. G Suite to narzędzia firmy Google, które ułatwiają pracę w szkołach i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Pakiet ten zawiera m.in. usługi:

Uczymy się zdalnie

"Mądrością dziecka jest ufność, że jest w dobrych. opiekuńczych rękach"

Nasz patron ks.Jan Twardowski

Rozwijamy muzycznie naszych uczniów
Odwiedź naszą urokliwą okolicę Chodla
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Co zrobić, by uczniowie zaczęli czytać lekturę?

Sposobów jest wiele, a jednym z nich okazała się “Lektura w pudełku”. Zadanie to czwartoklasiści wykonali na medal. Na ostatnich zajęciach z utworem J. Brzechwy “Akademia pana Kleksa” uczniowie klasy 4 b prezentowali swoje projekty lekturowe. Wśród nich znalazły się pudełka, ale też makiety i sam pan Kleks ze szpakiem Mateuszem. W pudełku każdego ucznia pojawiły się przedmioty, które kojarzyły się z lekturą, streszczenie książki i list do wybranego bohatera. Zawartości pudełek budziła zaskoczenie skojarzeniami uczniów związanymi z książką. Makiety akademii to dzieła sztuki, a pan Kleks i szpak Mateusz wyglądali jak żywi:) Lektura w pudełku pojawiła się na lekcji w czwartej klasie pierwszy raz, ale na pewno nie ostatni. Zobaczcie, jakie prace wykonali czwaratoklasiści:)

Szkoła podstawowa w Ratoszynie Drugim