Image Slide 3
Witamy w naszej szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Nasza drużyna najlepsza z ośmiu – Olek Madejek najlepszym bramkarzem! 👏

Prezentujemy kolejny sukces małych sportowców z III b. Chłopcy i ich drużyna zajęli I miejsce na turnieju organizowanym przez ich klub. Byli najlepsi z ośmiu drużyn. Olek Madejek uzyskał tytuł najlepszego bramkarza. Gratulujemy. W turnieju piłkarskim ARS brali udział również Maksymilian Czarnota klasa 2A, Miłosz Janczura 3A, Miłosz Malicki klasa 3C.
Wielkie brawa 👏

Klasy pierwsze w Zwierzakowym Gaju: święta pełne zabawy i uśmiechu! 🎄✨

Klasy pierwsze wzięły udział w wyjątkowej wycieczce do Zwierzakowy Gaj, która od początku do końca wypełniona była świąteczną atmosferą i świetną zabawą. 🎊🌲✨ Dzieci zwiedzały mini zoo, gdzie mogły karmić zwierzęta, a następnie bawiły się na placu zabaw. Wzięły także udział w warsztatach świątecznych, podczas których tworzyły kartki i rozwiązywały łamigłówki. Dodatkową porcję świątecznego humoru zapewniły wesołe zabawy z Grinchem, który – ku radości dzieci – wcale nie był taki straszny! Na koniec nadszedł długo wyczekiwany moment: spotkanie z Mikołajem, który wysłuchał życzeń i obdarował uczniów uśmiechem. Na zakończenie wszyscy zajadali smaczne kiełbaski z ogniska. To był dzień pełen radości i świątecznej atmosfery! 🎄🎅🎁💫☃️

I stało się!

Do naszego przedszkola przyjechał Święty Mikołaj, przemierzając świat na swoich magicznych saniach pełnych prezentów. Jego przybyciu towarzyszył uśmiech, radosne okrzyki dzieci oraz blask w ich oczach, którego nie da się porównać z niczym innym. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał przygotowanych specjalnie dla niego wierszy i piosenek, a następnie wręczył każdemu przedszkolakowi upominek. Dzieci były zachwycone – niektóre nieśmiało zadawały pytania, inne odważnie przytulały naszego gościa. Całe spotkanie upłynęło w niezwykle ciepłej, przedświątecznej atmosferze.
To był dzień pełen magii, radości i niezapomnianych chwil, które będziemy wspominać przez cały grudzień. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

Świąteczne warsztaty Muchomorków – magia wspólnego tworzenia 🎄✨

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas pełen ciepła, radości i rodzinnych tradycji. W takim nastroju w grupie „ Muchomorki ” 4 grudnia br. przygotowane zostały warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Była to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz rozwijania kreatywności dzieci i dorosłych. Wspólna praca nad dekoracjami pozwoliła na kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych i wprowadzenia maluszków w klimat nadchodzących Świąt. czytaj dalej

Polonez w wykonaniu najmłodszych – zachwycający występ! 💃🕺✨

🎉 Polonez w wykonaniu naszych najmłodszych! 🎉 Dziś w naszej szkole uczniowie klas 1–3 zaprezentowali piękny taniec poloneza. Mali tancerze spisali się wspaniale, a ich występ wywołał uśmiechy i ogromne brawa! 💃🕺✨ Jesteśmy z nich bardzo dumni! ❤️
📸Barbara

Magiczne Mikołajki w naszej szkole! 🎅✨

🎅✨ Mikołajki w naszej szkole! ✨🎅
Dziś odwiedził nas sam Święty Mikołaj wraz ze swoimi wesołymi pomocnikami! 🎁😍
Wszędzie czuć było świąteczną atmosferę, a uczniowie przyszli ubrani w piękne, świąteczne akcenty – czapki, sweterki i mnóstwo czerwieni! ❤️✨
To był dzień pełen uśmiechów, radości i dobrej zabawy! 🎄💫
Dziękujemy Mikołajowi i jego ekipie za magiczną wizytę! 🥰
📸Karolina

Dzień Wolontariusza – dziękujemy za Wasze wielkie serca ❤️

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto wszystkich osób, które bezinteresownie pomagają innym. Z tej okazji dziękujemy naszym szkolnym wolontariuszom za ich zaangażowanie, otwarte serca i gotowość do działania. Jesteśmy z Was dumni! ❤️
Polski Czerwony Krzyż Opole Lubelskie

Mikołajkowa wyprawa trzecioklasistów do Zwierzakowego Gaju 🎅🦌

3 grudnia klasy trzecie odwiedziły Zwierzakowy Gaj w Kol. Boby. Cały zwierzyniec ozdobiony był już mikołajkowo i świątecznie. Dzieci podziwiały i karmiły: koniki, krowy, kozy, owce, osiołki, króliki, świnki peruwiańskie, alpaki, indyki i inne. Potem w chatce wykonały karty i kule świąteczne. Spotkały się z Grinchem i Mikołajem. Na koniec był poczęstunek, pyszne kiełbaski z ogniska.

Wygrana w konkursie Rady Rodziców – gratulacje dla 7b! 🎉

3 edycję konkursu organizowanego przez Radę Rodziców naszej szkoły już po raz drugi wygrała klasa 7b. Nagroda w kwocie 350zł, na wspólne wydatki, została dziś przekazana zwycięzcom. Uczniom, a przede wszystkim rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Sportowy sukces siódmoklasistów i ósmoklasistów! Gratulacje! 🏅

Dzisiaj odbyły się zawody gminne w piłkę nożną halową chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. VII i VIII). W naszej szkole gościliśmy uczniów z Ratoszyna Drugiego wraz z opiekunem. Nasi chłopcy postarali się i zajęli I miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy, że z takim zaangażowaniem reprezentowali naszą szkołę. Jesteśmy z Was dumni.

Mikołajkowy wyjazd pełen kultury i kreatywności 🎅🎭

Wyjazd mikołajkowy uczniów klas siódmych był niezwykle udany. 🎅 Najpierw obejrzeliśmy spektakl „W pustyni i w sieci” w wykonaniu Poznański Teatr Aktora. Profilaktyczny charakter utworu, bogata scenografia i wyśmienita gra aktorów zachwyciła nas wszystkich. 🎭 Później był czas na kreatywne warsztaty w wyjątkowej pracowni Lenjoy, podczas których powstały niepowtarzalne koszulki. Każdy projekt był wykonany z niezwykłą precyzją i starannością. Wierzymy, że będzie to wspaniała pamiątka ze szkolnych lat 🫶

Listy do „M” gotowe!

Mikołaj tuż tuż 🎅 więc dzieciaki przygotowały listy ze swoimi wymarzonymi prezentami 🎁
Teraz tylko schować list pod poduszkę, naszykować kubek mleka i ciasteczko, a później czekać aż spełnią się marzenia! 🎁🎅🎁🦌

Młodzi recytatorzy promują wrażliwość i dobre wartości

W ramach projektu „Innowacyjne metody nauczania dla rozwoju kompetencji kluczowych u uczniów i nauczycieli w gminie Chodel” nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0074/23 prowadzone jest m.in. Koło recytatorskie. Uczniowie biorący udział w zajęciach wybrali się dziś do biblioteki szkolnej oraz do grupy przedszkolnej, aby przeczytać młodszym dzieciom opowiadanie o szacunku pt. „To mój telefon!”. Recytatorzy przygotowali się znakomicie, a młodsze koleżanki i koledzy słuchali ich z ogromnym zainteresowaniem.
Wspólne spotkanie stało się doskonałą okazją do rozmowy o tym, jak ważne jest okazywanie wrażliwości na co dzień. Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Adwentowy Kalendarz Uważności i Życzliwości 🫶🗓️❤️

Rozpoczynamy w naszej szkole Adwentowy Kalendarz Uważności i Życzliwości. Od 1 do 24 grudnia każdego dnia będziemy odkrywać jedno krótkie zadanie lub inspirację, które pomogą nam zatrzymać się na chwilę, okazywać życzliwość, budować dobre relacje i dbać o spokój w tym wyjątkowym czasie. Zapraszamy całą społeczność szkolną do wspólnego przeżywania Adwentu w duchu uważności, wdzięczności i dobra. 🎄💛

Znają przepisy jak nikt – sukcesy uczniów w konkursie BRD

W środę 26.11.2025 w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Chodlu odbył się Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Zainteresowanie udziałem w konkursie było ogromne. Pięćdziesięcioro uczniów z klas 4-8 rozwiązywało bardzo trudny test dotyczący przepisów i zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Najlepsi okazali się uczniowie z kl. 5a: Alicja Chrząstek i Aleksander Czarnota. Miejsce drugie wywalczyli Alicja Gawlak również z kl. 5a oraz Kacper Żelechowski z kl. 7a. Natomiast na miejscu trzecim uplasowało się aż siedmioro uczniów: Zofia Bechta z kl. 7a, Wanessa Grądziel z kl. 8b, Alicja Majchrowska z kl. 7a, Maja Motyka z kl. 7a, Barbara Piątek z kl. 8a, Julia Sadowska z kl. 5a oraz Amelia Spudowska z kl. 8a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Późnym popołudniem uczniowie klas 4–8 świętowali andrzejki. 🪩🔮 Nie zabrakło wróżb, tańców i dobrej energii. W tym roku również połączyliśmy tradycyjną andrzejkową zabawę z akcją charytatywną Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne tworzenie atmosfery, w której świetna zabawa idzie w parze z pomaganiem! 🎉🤝

Andrzejkowe czary w przedszkolu – tańce, wróżby i uśmiechy

Dziś w naszej szkole odbyły się andrzejkowe zabawy dla przedszkolaków. Dzieci z wielkim entuzjazmem brały udział w wróżbach, tańcach oraz kreatywnych zabawach. Nie zabrakło również uśmiechu, dobrego humoru i magicznej atmosfery, która towarzyszyła nam przez cały dzień.
To był wyjątkowy czas, pełen radości i wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już teraz czekamy na kolejne szkolne wydarzenia!
📸Karolina

Magiczne Andrzejki w klasach 1–3 – dzień pełen zabawy i uśmiechu

Dziś w naszej szkole odbyły się wyjątkowe Andrzejki dla klas 1–3. Od samego rana w salach panowała radosna atmosfera, a dzieci z niecierpliwością czekały na wspólną zabawę. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji, takich jak wróżby, losy, taneczne zabawy i konkursy, które dostarczyły wszystkim mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji.
📸Monika

I miejsce dla naszych piłkarzy! Sukces w gminnych Igrzyskach Dzieci

W dniu dzisiejszym 26 listopada 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Chodlu zorganizowane były gminne zawody w piłce nożnej halowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunami ze szkół w Granicach i Ratoszynie Drugim. Z radością informujemy o super występie naszych piłkarzy, którzy zdobyli I miejsce. Ogromne brawa i gratulacje dla naszych wspaniałych chłopców.
Skład reprezentacji:
KL.4-6: Kacper Pomorski, Filip Banach, Igor Brzozowski, Aleksander Czarnota, Nikodem Franaszczyk, Oskar Kwietniewski,Dominik Żyszkiewicz, Oliwier Górka, Kacper Kiljan, Igor Pomorski, Bartosz Dłużniewski, Dawid Sułek, Kacper Wójcik.

dziennik elektroniczny Vulcan

Facebook Fanpage

youtube

Laboratoria Przyszłości

Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

Godło Polski

Programowanie w Scratch